451) برنامه ریزی برای هوشمندسازی شبکه برق کشور

وزیر نیرو خبر داد:

برنامه ریزی برای هوشمندسازی شبکه برق کشور

9 خرداد 1390

وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه در حال برنامه ریزى و مطالعه براى هوشمندسازى شبکه برق کشور است
به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، مهندس "مجید نامجو" اظهار داشت: هوشمندسازی شبکه توزیع و انتقال برق کشور مزایای فراوانی از جمله بهینه سازی انرژی دارد که جزو برنامه طرح جامع برق کشور است. 
وی افزود: تمام کشورهای جهان به دنبال این هستند تا با استفاده از هوشمندسازی شبکه ها، نسبت به کاهش تلفات و برنامه ریزی برای برق و کاهش خاموشی ها اقدام کنند.
وزیر نیرو قابلیت مشاهده مصرف انرژی توسط مشترکان برق، انعطاف پذیری خدمات مشترک، قابلیت کنترل بار و کنترل ولتاژ، پردازنده‌های سریع، کنترل کننده جریان خدمات و نرم افزارهای تشخیص الگو از پایه‌های اصلی فناوری‌های هوشمند را از مزایای این طرح عنوان کرد.
وی افزود: با توجه به پیشی گرفتن پیک روز در مقایسه با پیک شب و گرم شدن هوا، بحث هوشمندسازی شبکه می‌تواند مفید و موثر باشد. نامجو تصریح کرد: در طرح های وزارت نیرو و در برنامه طرح جامع برق، هوشمندسازی شبکه گنجانده شده است و در حال برنامه ریزی و مطالعه برای این موضوع هستیم.
وزیر نیرو هوشمندسازی شبکه برق را گامی برای کاهش هزینه ها دانست و گفت: این سامانه مصارف مشترکان را کنترل و مدیریت می کند و به مصرف کننده آموزش می دهد تا با شناخت میزان مصرف و چگونگی مدیریت آن در مصرف برق صرفه جویی کنند.

http://news.moe.org.ir/vdcezv8w.jh8ffi9bbj.txt

/ 0 نظر / 24 بازدید