482) با مزیت های خودروهای برقی آشنا شویم

در سال های اخیر اتومبیل هایی به بازار عرضه شده اند که با نیروی برق کار می کنند و به نام اتومبیل های الکترونیکی شناخته می شوند. اما این خودروها چگونه خودروهایی هستند؟ اگر به پاسخ این سوال علاقه مند هستنید این مطلب را دنبال کنید.

به گزارش قاصد به نقل از باشگاه خبرنگاران، خودروی الکترونیکی، از یک موتور برقی نیرو می گیرد و میزان انرژی که این موتور تولید می کند به میزان نیروی که به پدال گاز وارد می شود ارتباط دارد.

در گذشته به دلیل ظرفیت کم باطری های به کار رفته در اتومبیل ها و در نتیجه برد کم این خودروها و کمبود قطعات یدکی باعث شده بود که این خودروها با اقبال آنچنانی رو به رو نشوند.

اما در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی باعث تولید باطری های با توانایی ذخیره بیشتر انرژی شده که خود این مسئله قیمت تمام شده این خودروها را کاهش داده و باعث شده است تا تولید کنندگان بزرگ خودرو نیز نسبت به تولید این گونه از خودروها ترغیب شوند.

بایستی توجه داشت که خودروهای برقی دارای چند مزیت غیر قابل انکار هستند :

1_ این خودروها میزان مصرف سوخت های فسیلی را شدیدا کاهش داده و در نتیجه وابستگی کشور به سوخت های فسیلی را کاهش می دهد.

2_ مسئله دوم بحث کاهش آلودگی هوا است. با توجه به افزایش گازهای گلخانه ای و آلودگی هوا که منشاء مشکلات بسیاری در دنیا امروز هستند لزوم کاهش این مواد آلاینده ضروری به نظر می رسد . پس در نتیجه می توان گفت که خودروهای برقی عامل بسیار مهمی در بحث پیشگیری از انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش آلودگی هوا هستند.

3_ سومین برتری ماشین های برقی به نسبت ماشین هایی با سوخت فسیلی هزینه های این خودرو ها است. یک اتومبیل برقی برای تقریبا هر 1.5 کیلومتر حرکت، 6 برابر کمتر هزینه به جا می گذارد. یعنی هزینه های خودروی برقی یک شیشم خودروهای با سوخت فسیلی است.
البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که این خودروها همچنان به نسبت خودروهایی با سوخت فسیلی لز سرعت و برد کمتر و زمان شارژ بیشتری برخوردار هستند.
/ 0 نظر / 26 بازدید