432) تاریخچه ال ای دی (LED)

1907 : " Henry Joseph Round " تاثیر فیزیکی الکترولومینه سانس (در فیزیک یعنی پدیده نورافشانى جسمى پس از قرار گرفتن درمعرض تابش اشعه) را کشف کرد . اما در همان زمان او روی یک روش جهت یابی بی سیم از طریق امواج رادیو برای ناوهای دریانوردی کار می کرد ، که باعث شد این کشف در همان آغاز فراموش شود .

1962: اولین دیود لومینانس قرمز ،به اسم  GaAsp ، ساخته شد .

1971: LED  در رنگ های دیگر، سبز ، نارنجی و زرد در دسترس بود . و به طور مداوم کارایی و بازده تمام ال ای دی ها در حال بهبود و توسعه بود .

1993: دیود ساطع کننده InGaN  با کارایی بالا در رنگ های آبی و سبز مرئی به نمایش در آمدند . شرایط برای ایجاد نور سفید ، فراهم شد .

1995:ساخت اولین ال ای دی با نور سفید، توسط یک تبدیل لومینانس ، تحقق یافت .


دانلود مقاله "ال ای دی"

http://zeidaghi.blogfa.com/post-346.aspx

/ 5 نظر / 70 بازدید
علی ایمنی

سلام.اگر مایل بهن تبادل لینک هستین لطفا ما رو با نام مهندسی برق قدرت علی ایمنی لینک و به ما خبر بدید تا شما رو لینک کنیم

علی ایمنی

سلام.اگر مایل به تبادل لینک هستین لطفا ما رو با نام مهندسی برق قدرت علی ایمنی لینک و به ما خبر بدید تا شما رو لینک کنیم

علی ایمنی

سلام مهندس.مایل به تبادل لینک و بنر هستید اگر مایل هستید ما رو با نام مهندسی برققدرت لینک کنید وبه ما خبر بدید تا شما رو با افتخار لینک کنم.ضمنا آدرس بنر رو میزارم.اگر تمایل داشتید تبادل بنر کنیم.علی یارت http://xm.netne.net/images/a10bbd480e4c.gif

مسعود صالحی

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت محترم سایت بنده مسعود صالحی مدیر سایت http://www.redownload.ir هستم. حال در صورتی که شما مایل هستید با یکدیگر تبادل لینک داشته باشیم تا در زمینه تبادل اطلاعات نقش بزرگی را ایفا کرده باشیم سایت ما را با نام \\\"مرکز دانلود رباتیک و الکترونیک ایران\\\" لینک کرده و سپس به ما اطلاع دهید تا نام دلخواهتان شما را لینک نماییم. سایت بنده در زمینه مهندسی رباتیک و مهندسی برق میباشد. در ضمن در لینک زیر آدرس سایتهای مورد حمایت مرکز دانلود رباتیک و الکترونیک ایران درج میشود و در صورتی که مایل بودید میتوانید به ما پیغام دهید تا تبادل بنر داشته باشیم. لینک : http://redownload.ir/Category/News/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9/%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7.html مرکز دانلود رباتیک و الکترونیک ایران به دنبال تبادل لینک با سایتهای مهندسی و برقراری ارتباط تمامی سایتهای مهندسی در اینترنت است.